Hlavní strana Egypt - prodej Egypt - Pronájem Nábytek - prodej O naší společnosti Kontakty

EGYPT

Egypt - vlajka

EGYPT - Informace o zemi


 

Egypt - země s tisíciletou historií nám nabízí zvláštní tajuplnou atmosféru, která v nás vyvolává úctu a respekt. Udivuje nás znalost přírodních zákonů starých Egypťanů. Obrovské sochy, překrásně zdobené stěny chrámů nás usvědčují o tom, že staří Egypťané měli obrovský cit pro umění. Na úpatí pyramidy se můžeme zamýšlet nad tím, jak je možné vystavět něco tak dokonalého a monumentálního jako je Cheopsova pyramida. V egyptských městech najdete nejmodernější civilizaci používající luxusní výrobky moderního světa, ale také opravdovou chudobu, ve které obyčejný chléb znamená život.

Egypt přitahuje i přírodní bohatství a klimatické podmínky této nádherné země. Projížďka na Nilu vám poskytne uvolnění a odpočinek snad každého z nás - nejen historie starověkého Egypta, a s překrásnými pohledy na staroegyptské chrámy nebo si můžete vychutnat magické kouzlo pouště. Pobřeží Rudého moře vám poskytne odpočinek, stejně jako nepřeberné množství aktivit. Nejúžasnější z nich je asi pozorování podmořského života, pestré rybky proplouvající mezi nádherně zabarvenými koráli, které poskytují útočiště tisícům druhů živočichů.

Egypt má celkovou rozlohu 1.011.455 km2, z toho jsou 3% orné půdy, 0% pastviny, 0 % lesy, 97 % ostatní plochy a nejdelší řekou je řeka Nil s délkou 6.671Km. Hlavním městem Egypta je Káhira a dalšími největšími městy Egypta jsou Alexandria a Giza, která je téměř spojena s Káhirou a je často považována právě za Káhiru.

*****

Kde nakupovat nemovitosti:

Nemovitosti je možné koupit po celém Egyptě. Naše společnost prodává nemovitosti v nejžádanějších lokalitách. Pro člověka, který v Egyptě byl jen na dovolené není snadné se v těchto lokalitách orientovat a už vůbec nemůže odhadnout, jaká lokalita je pro něj nejideálnější. Proto Vám zde přinášíme krátký popis nejdůležitějších lokalit - nikoli očima cestovní kanceláře, ale očima investora do nemovitosti:

=================================================================================================

Hurghada - je největší, nejznámější a nejnavštěvovanější turistické středisko na pobřeží Rudého moře s nejrozsáhlejšími službami. Najdete zde naprosto všechny služby, na které si vzpomenete, ať už jde o výlety, nakupování, luxusní hotelové služby, školy, restaurace, golfová hřiště. Hurghada je prostě turistickým srdcem Egypta a žádná lokalita nebude už nikdy více navštěvovanější, než právě tato.

Lokalita Hurghada vyniká právě tím, že zde naleznete vše, co můžete potřebovat. Pro investici do nemovitostí je velmi vhodná. Zejména příznivé, až nízké ceny zaručují dobrou investici do nemovitostí s vysokou návratností. V Hurghadě si můžete zakoupit nový byt v bytovém domě za cenu ojetého automobilu, nebo plnohodnotný byt v turistickém resortu s vlastní pláží přímo v první linii, který Vám poskytne veškeré komfortní služby, jako když jste na dovolené v luxusním hotelu. Pro koupi nemovitostí jsou nyní dostupné lokality Hurghada,  Hurghada sever (lokalita Al Ahyaa) a Hurghada Jih (až po lokalitu Magawish).

Letecké spojení: Hurghada má vlastní mezinárodní letiště, na které jsou dostupné lety prakticky odkudkoli. Frekvence letů je velmi vysoká a v letní sezóně jsou lety denně. Obousměrná letenka je k zakoupení přímo u nás a to za ceny od 6.200,-Kč včetně poplatků (informace k 09.2021).

Závěr: Lokalitu Hurghada Vám můžeme doporučit pouze pro koupi apartmánu v resortu s vlastní pláží a to jako vynikající investici. Resorty bez vlastní pláže zásadně nedoporučujeme a to kvůli logickému faktu: první linie u moře budou všude již brzy zastavěny a nebude již kde dál stavět. Poté přijdou na řadu pozemky ve druhé, třetí a další linii, což bude do budoucna přinášet velký a neřešitelný problém = přeplněnost veřejných pláží. Hurghada byla, je a vždy bude tím nejlepším místem pro investici. Nemovitosti lze užívat celoročně, neboť lety jsou i v zimní sezóně několikrát týdně. 

=================================================================================================

Sahl Hasheesh - je velmi novou lokalita v těsné blízkosti Hurghady. Nachází se jižně od Hurghady a to jen asi 10Km. Sahl Hasheesh je naprosto samostatnou a uzavřenou lokalitou. Celá lokalita je obklopena z jedné strany Rudým mořem a z druhé strany golfovými hřišti. Koupě apartmánů v této lokalitě nedoporučujeme, neboť pláže jsou zde společné a čím větší bude zastavěná oblast, tím více přeplněné společné pláže budou.  Je zde mnoho luxusních resortů, hotelů, obchodů a zařízení, které činí Sahl Hasheesh samostatným městečkem. V této lokalitě naleznete vlastní umělé podmořské město, nebo i nádherné promenády.

Letecké spojení: mezinárodní letiště Hurghada - cca 18Km.

Závěr: Sahl Hasheesh nedoporučujeme, ceny apartmánů v resortech bez pláže neodpovídají standardu.

=================================================================================================

Marsa Alam - je nejnovější turistickou lokalitou, která se dlouhodobě nijak nerozvíjí. Centrum lokality Marsa Alam je turistické městečko Port Ghalib, které je hned u mezinárodního letiště Marsa Alam. V tomto městečku naleznete mnoho luxusních hotelů, restaurací, butiků a všech možných služeb.

Lokalita Marsa Alam je oblíbená nejen kvůli křišťálově průzračnému moři, které je jako předurčené k potápění, ale také kvůli velkým hotelovým resortům, které jsou stavěny (oproti Hurghadě) na obrovských pozemcích s velmi malou zastavěnou plochou.

Letecké spojení: Marsa Alam má své mezinárodní letiště. Přímé lety do Marsa Alam jsou jen v letní sezóně a cena letenek je stejná jako do Hurghady.

Závěr: V současné době je Marsa Alam neživou lokalitou, ve které se nachází jen pár hotelových resortů. Nákup nemovitosti v Marsa Alam zásadně nedoporučujeme, nemovitosti lze kvůli absenci letů v zimní sezóně užívat jen 1/2 roku.

==============================================================================================

Sharm El Sheikh - Do nedávna nejoblíbenější lokalitou především pro potápění. Bohužel pro koupi nemovitostí není nijak lukrativní. Vzhledem k tomu, že pozemky v první lini u moře jsou již několik let zastavěny hotelovými resorty, nové resorty je možné stavět ve třetích a dalších řadách a proto jsou velmi vzdáleny až několik set metrů od moře s možností užívání hotelové pláže za nemalý poplatek. Ač se jedná o velmi prestižní, luxusní a drahou lokalitu, toto většinu investorů odrazuje.

Letecké spojení: Sharm El Sheikh má vlastní mezinárodní letiště. Frekvence letů z České a Slovenské republiky je dostatečná, ale pouze v letní sezóně.

Závěr: Sharm El Sheikh je vynikající volbou pro trávení dovolené v hotelu s vlastní pláží, ale pro koupi apartmánů nelze doporučit pro jejich přílišnou vzdálenost od moře a nemalé poplatky za užívání pláží jiných hotelů. Kvůli absenci přímých letů z ČR v zimní sezóně lze nemovitosti užívat pouze 1/2 roku.

============================================*****=====
================================================
Jaké nemovitosti se vyhnout
- zásadně je dobré se vyhnout nemovitostem / resortům bez vlastní pláže včetně těch, které slibují přístup k nějaké blízké pláži - to je pouze podvod na kupující a pláž je zajištěna vždy pouze na dobu potřebnou k prodeji apartmánů. Nemovitost bez vlastní pláže bude trvale nevhodnou investicí a téměř vždy bude nutné na nějaké pláže dojíždět i několik kilometrů a vstupné na pláže se samozřejmě neustále zvyšuje. Pokud se nějaká veřejně přístupná pláž nachází v blízkosti prodávané nemovitosti neznamená, že tam bude trvale.
- samozřejmostí je nenakupovat  rozestavěné nemovitosti, protože nemusí být nikdy dokončeny. V posledních letech zkrachovalo velmi mnoho developerů a bohužel mnoho investorů tím přišlo o vložené finance. Dobrý prodejce by vám měl spolehlivě sdělit zda je developer spolehlivý a jakou má historii. Developer stavějící pouze z financí získaných z prodaného apartmánu je  zárukou toho, že přijdete o vše.
- v poslední době se objevují malé plážové resorty stavěné přímo v první linii. Obvykle mají velice malé pozemky se zastavěnou plochou 80-90% a na nich stojí 6 podlažní budova s několika sty studii a apartmány. Tyto nemovitosti jsou nabízeny za zdánlivě nízké ceny a kupující si často neuvědomují, že nebudou mít kam "vybehnout", protože na zbývajícím stísněném prostoru bude všude jen stín.
- Nákup bytu v běžném bytovém domě obydleném místními obyvateli je samozřejmě tím nejhorším co může kupující udělat a to není nutné nadále popisovat. Existuje i několik domů s evropskými sousedy a to jsou nemovitosti určené pro trvalé bydlení. Pro turistické účely jsou nevhodné a až na výjimky je nemožné je pronajímat.

Závěr: Vždy je vhodné nakupovat pouze takovou nemovitost, kterou Vám doporučí zkušená realitní kancelář a vyhnout se té, před kterou Vás bude varovat. I my máme v nabídce mnoho nemovitostí, které vás nikdy nenecháme koupit, protože víme co je u nich špatně. Nicméně v nabídce je mít musíme, protože máme smluvní závazky. Protože se většinou musíte spolehnout na taková doporučení, je nutné si prodejce důkladně prověřit a to zejména jeho historii, živnostenské oprávnění, zákonné pojištění zprostředkovatele a v neposlední řadě praxi při prodeji egyptských nemovitostí. Bohužel se objevuje mnoho českých (nebo alespoň se tak tvářících) agentur, které se snaží prodat egyptskou nemovitost aniž by prodejce měl s prodejem egyptských nemovitostí zkušenosti, znalosti prostředí a co je nejdůležitější, vynikající znalost developerů. Setkáváme se také s velkým množstvím zákazníků, kteří nám zcela dezinformováni  volají vyzbrojeni až nesmyslnými údaji získanými z facebooků různých "prodejců" a je velmi složité vysvětlovat že slečna, která se nedávno přistěhovala do Hurghady a všem mile ráda pomůže s nákupem nemovitosti, ukáže jim kde nakupovat a další věci, nebude tím pravým, komu svěřit své finance. Ta paní sice může být milá, hodná, ochotná, ale protože nemá žádné znalosti ani zkušenosti z oboru, nákup nemovitosti svěřte raději odborníkům, kteří jsou i u developerů respektováni a velmi váženi a žádný developer by se takovou RK nepokoušel podvést. Přirozeně to neplatí pro RK, jejíž zaměstnanec jel do Egypta na dovolenou a protože tam viděl nápis "na prodej" jak ho napadlo že dá nemovitost do nabídky a hned se prezentuje jako prodejce egyptských nemovitostí. I takové případy jsou a proto je velmi důležité si předem zjistit historii RK, které svěříte své úspory. 

============================================*****=====================================================

Doklady a víza
Pro vstup do Egypta je vyžadován cestovní pas s platností nejméně šest měsíců po návratu z Egypta. Vízum získáte na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v Praze, nebo je možné zakoupit vízum přímo na letišti (po příletu do Egypta) a to za poplatek 25 USD.

Žadatel o získání turistického víza na Egyptském velvyslanectví (na delší dobu než -li jeden měsíc) musí předložit platný pas, pasovou fotografii, fotokopii zpáteční letenky, potvrzení od cestovní kanceláře, nebo pozvání od soukromé osoby či právnického subjektu. Doba vydání se pohybuje okolo tří dnů až týdne.

Jednorázové vízum můžete zakoupit nejdříve 2 měsíce před samotným pobytem a maximální délka pobytu je jeden měsíc. Vízum pro vícenásobný vstup má platnost 6 měsíců, držitele opravňuje k pobytu maximálně jednoho měsíce, poplatek je cca 850 Kč. Vízum lze získat rovněž po příletu na mezinárodní letiště v Egyptě. Egypt má celkem sedm mezinárodních letišť: Káhira, Alexandrie, Luxor, Asuán, Hurghada, Marsa Alam a Sharm el-Sheikh. Platnost víza se smí překročit maximálně o dva týdny. Přihlašovací povinnost pro české občany byla zrušena. 

Na jednorázové turistické vízum je maximální délka pobytu 1 měsíc, další měsíc si je možné vyžádat na passport office, v případě vlastnictví pasu EU, je možné obdržet vízum na passport office i na 3 měsíce.

V případě vlastnictví nemovitosti je možné požádat dlouhodobé residenční vízum, které je vydáno pro kupujícího a rodinné příslušníky. Bližší informace naleznete v sekci "Infomrace o koupi".

*****

Časové pásmo: SEČ +1 (ČR leží v SEČ 0, v Egyptě je tedy o 1 hod více než u nás)

Měna
Egyptskou národní měnou je Egyptská libra a značí se LE. Jedna libra má sto piastrů – pt. Banky jsou otevřené od neděle do čtvrtka. O svátcích, v pátek a v sobotu je zavřeno. Vyměnit peníze lze denně na letištích, ve velkých hotelích a směnárnách. Peníze lze vybírat ze sítě bankomatů ATM.

Egypt - měna

 

Důležité adresy:

Egypt - ambasáda v Praze     Velvyslanectví Arabské republiky Egypta
     Pelléova 14/13
     160 00 Praha 6 - Bubeneč
     Telefon: +420 224 311 506
     Fax: +420 224 311 157
     E-mail:
embassyegypt@centrum.cz

http://www.mfa.gov.eg/english/embassies/egyptian_embassy_prague/pages/default.aspx

 

Egypt - ambasáda v Káhiře     Velvyslanectví České republiky v Egyptě: 
     Velvyslanectví České republiky - Provozní hodiny úřadu: neděle - čtvrtek 07.45 - 16.15
     4, Dokki Street, 12511 Giza, Cairo
     Telefon: 00202/33339700   -   Velvyslanec Ing. Miloslav STAŠEK
     Diplomatická služba: 002012/7427513 (pohotovost o víkendech a svátcích)
     Konzulární služba: 002012/2133858 (konzulární případy českých občanů)

 Email: cairo@embassy.mzv.cz, http://www.mzv.cz/cairo

 

Slovensko - Česká klinika v Hurghadě: 

Slovensko / Česká klinika v HurghaděNašim klientům doporučujeme lékařskou péči ve Slovensko - České klinice, která je naším obchodním partnerem a naši klienti jsou zde považováni za VIP pacienty. Klinika se nachází v lokalitě Magawish, která je jen pár minut jízdy od centra Hurghady a klinika zajišťuje zdarma dopravu z vašeho ubytování a zpět vlastním osobním vozidlem. Samotná lékařská péče včetně přepravy je plně hrazena z cestovního pojištění. Na klinice se domluvíte svým rodným jazykem a dostane se Vám té nejlepší péče. Při návštěvě kliniky sdělte že jste naším klientem pro nadstandardní péči.
 

Slovensko / Česká klinika v Hurghadě - Recepce     Slovensko / Česká klinika v Hurghadě - Čekárna     Slovensko / Česká klinika v Hurghadě - Recepce     Slovensko / Česká klinika v Hurghadě - Ošetřovn     Slovensko / Česká klinika v Hurghadě - Ošetřovna    Slovensko / Česká klinika v Hurghadě - vchod

 

Neváhejte nás kontaktovat. rádi Vás spojíme s klinikou.

 

Přehled resortů

Residence & domy

Vily a RD

Mapa nemovitostí

Info o koupi

 

Info o Egyptě

Pronájem, zájezdy

 

Letenky

TOPlist