Hlavní strana Egypt - prodej Egypt - Pronájem Nábytek - prodej O naší společnosti Kontakty

EGYPT

 EGYPT - Informace pro koupi nemovitosti


 

EGYPT již delší dobu patří k oblíbeným turistickým destinacím Čechů a Slováků a to zejména pro svou velice dobrou dostupnost, celoroční teplé a slunečné podnebí, krásné památky, nádherné křišťálově čisté moře plné života…a v neposlední řadě pro velice dostupné ceny a nízké riziko investic...

Ceny nemovitostí jsou mnohem nižší než evropské či jihoevropské a to zejména proto, že je v Egyptě velmi levná a kvalitní pracovní síla a nízké ceny stavebních materiálů. Zahraniční marketingové studie předpokládají růst cen nemovitostí v této oblasti v příštích letech až o 100% a více.

V naší nabídce se věnujeme zejména nemovitostem v přímořských letoviscích Hurghada a okolí, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, které jsou v současnosti nejnavštěvovanějšími pobytovými destinacemi našich turistů. Jsme schopni zájemcům nabídnout vhodné nemovitosti i v jiných lokalitách jako je Luxor, Káhira, Alexandrie, Asuán a mnoho dalších, dle požadavků klientů.

Zájemcům o koupi, nebo pronájem nemovitosti zajistíme a dohlédneme nad celým procesem obchodu - od výběru a vytipování požadované nemovitosti, návštěvy zvolené lokality, prohlídky, konzultace nad podmínkami realizace, případným sepsáním kupní smlouvy, převodem financí, převodem příslušných inženýrských sítí apod. Rovněž nabízíme služby našich externích právních zástupců, kteří se postarají o zápisy do úředních listin o vašem vlastnictví a veškeré právní zastoupení na území Egypta.

 

 

Proč investovat v Egyptě?

 

Cizinci nakupují nemovitosti v Egyptě z mnoha důvodů, mezi které patří zejména tyto hlavní:

1) velmi nízké ceny nemovitostí - levnější než u nás
2) nižší životní náklady než u nás
3) celoroční sezóna - i v našem zimním období je v Egyptě teplota na koupání v moři
4) snadná a rychlá dopravní dostupnost (jen cca 4 hodiny letu)
5) nízká cena letenek - cena zpáteční letenky z ČR již od 5.500,-Kč včetně poplatků (Hurghada a Marsa Alam)

 

Jak kupovat nemovitosti?

Egyptské právo je založené na právu anglickém a islámském, postup při uzavření kupní smlouvy se velmi podobá i našemu systému v ČR. Cizinci mohou kupovat nemovitosti v Egyptě dle zákona č.230 z roku 1996. Pro nákup nemovitosti stačí pouze platný pas a peníze. Nemovitosti je možné registrovat v Egyptském registru nemovitostí, nebo soudně ověřit platnost smlouvy, což je pro cizince nejvýhodnější. Našim klientům doporučujeme minimálně soudní ověření, které je dostačující ("The Court Validity Suite"). Registrace nemovitosti je možná pouze u některých nemovitostí a nese jistá omezení, kdy vlastník nesmí nemovitost prodat po dobu 5 let (pokud si nekoupí jinou nemovitost). Jak soudní ověření, tak registrace nemovitosti jsou zcela dobrovolné a nejsou nutné pro samotnou koupi nemovitosti a její vlastnictví.
 

Podmínky nákupu nemovitostí cizinci:

1. jako doklad pro nákup nemovitosti v Egyptě stačí platný pas a platné vízum
2. dle Egyptského investičního zákona může cizinec vlastnit max. 2 pozemky o velikosti max. 4 000m2 /pozemek. Pokud je cizinec majitelem či spolumajitelem firmy registrované u egyptských úřadů, není to omezeno.

3. cizinec smí vlastnit max. čtyři nemovitosti pro sebe a svou rodinu (v případě registrace nemovitosti pouze dvě)
4. pokud kupujete nemovitosti která umožňuje přenos registrace, můžete poté u imigračního úřadu zažádat o dlouhodobé, nebo residenční vízum pro kupujícího a jeho rodinné příslušníky (manželé a děti). O vízum se žádá nejdříve na půl roku, jeden rok, poté na 2 roky a následně další vzrůstající období.

5. v případě zaregistrování nemovitosti (nepovinné) není možné nemovitost následujících 5 let prodat v případě, že již nebudete chtít znovu v Egyptě investovat. Pokud si po prodeji budete kupovat jinou nemovitost, tento zákon se na vás nevztahuje. Poplatek za vyřízení registrace včetně poplatků úřadů je v ceně od 6.000 EGP (cca 18.000,-Kč) pro apartmán 2+kk. Nemovitost je možné zaregistrovat teprve až po úplném dokončení registrace nemovitosti developerem. Samotná registrace trvá přibližně 6 měsíců, ale i déle. Upozornění: vlastnit nemovitost v Egyptě neznamená automatické udělení trvalého pobytu, ale to je jen možností, pokud vlastníte nemovitost.

 

 

 

Daně:

V Egyptě se obecně v souvislosti s nemovitostmi neplatí téměř žádné daně a je pouze na každém, jak se k této situaci postaví. Níže uvedené informace jsou platné k roku 2012 a protože se daňová situace může kdykoli změnit (i během roku), je nutné se pro přesnější informace obrátit na Egyptské daňové úřady, neboť my jsme Realitní kanceláří a nikoli daňovým poradcem. Z tohoto důvodu Vám můžeme podat pouze všeobecné informace, které jsou sice obvyklé, ale nemusí být naprosto přesné.

daň z prodeje nemovitosti - fyzická osoba platí 2,5% z ceny nemovitosti (platí vždy prodávající)
daň z koupě nemovitosti - žádná
daň z pronájmu nemovitosti - obecně se tato daň neplatí. Dle zákona se ovšem daň vyměřuje z 50% ceny nájemného a to ve výši 10-20%. Právnické osoby platí daň vždy 20%. Pokud nebudete pronajímat nemovitost Egyptskou firmou, není v Egyptě pronájem nijak prokazatelný... avšak i toto nezbavuje povinnosti platby daní.
daň z nemovitosti: daň z nemovitosti se neplatí, pokud nemovitost nepřesáhne cenu 500.000LE. Nad 500.000LE se platí minimální daň v závislosti na ceně nemovitosti.
daň z pozemku: vyměřuje se minimální daň, podle velikosti pozemku
daň dědická: žádný se neplatí

 

 

Typy nemovitostí, které lze v Egyptě koupit

1) Resorty s vlastní pláží - překrásné resorty s vlastní pláží, které jsou jako stvořeny pro trávení krásné dovolené, ale i pro zisk z následného pronájmu po dobu vaší nepřítomnosti. V těchto resortech klient nalezne mnoho služeb, jako kdyby byl ubytován v hotelovém komplexu od cestovní kanceláře: krásné písčité pláže, vyhřívané bazény, střešní terasy, restaurace, bary, obchůdky a pod. Vše je tedy téměř stejně s tím rozdílem, že jste ubytováni ve vlastním plnohodnotném bytě s kuchyňskou linkou, plnou lednicí dobrých potravin, vlastní postelí, pračkou a vším co chcete mít... Jste prostě doma. Jednoznačně řečeno: Kdo má zájem o dobrou investici do nemovitosti a ještě k tomu se ziskem z pronájmu, neměl by volit jinou variantu.

2) Resorty bez pláže - jsou resorty ve druhých a dalších liniích. Tyto resorty jsou velmi levné zejména proto, že nemají vlastní pláž a vlastník apartmánu v takovém resortu musí využívat pouze veřejné pláže zdarma a za poplatek (které jsou přístupné naprosto všem), nebo užívat pláže některého hotelu za poplatek. Tyto resorty jsou pro méně náročné klienty, kteří si chtějí pořídit levnější apartmán u moře zejména pro svou potřebu a není pro ně žádnou prioritou zisk z pronájmu (pro který jsou tyto resorty nevhodné). Resorty bez vlastní pláže jsou nevhodné pro následný pronájem, neboť zájemce o pronájem vždy upřednostní ubytování v resortu s vlastní pláží. 

3) Bytové domy:

a) Apartmánové residence - jsou bytové domy, které jsou obydleny z větší části turisty různých národností. Tyto domy mají někdy uzavřený pozemek s bazénem (v závislosti na lokalitě). O vhodnosti koupě takového apartmánu se u nás nejprve informujte, neboť většinu z nich nelze doporučit což Vám jiný prodejce s vidinou zisku rád zatají.
V naší nabídce naleznete i České apartmánové residence. Jedná se o domy, ve kterých jsou apartmány s Českými a Slovenskými sousedy a proto se jedná o nejvhodnější investici pro Vás, neboť zde jste "doma". Tyto domy jsou prodávány pouze naší společností a jsou označeny názvem CZECH HOUSE

b) Běžné bytové domy - koupě bytu v běžném bytovém domě je zcela nejlevnější variantou koupě nemovitosti v Egyptě. Tyto bytové domy jsou určeny zejména pro místní občany či trvale bydlící klienty, kteří se rozhodli v Egyptě žít a pracovat a proto je nutné bydlet v centru poblíž pracoviště. Vzhledem k tomu, že v těchto domech bydlí zejména místní obyvatelé, kteří žijí hlavně ve večerních a nočních hodinách, je koupě takového bytu pro turistické účely zcela nevhodná. Je tudíž na zvážení, jaké můžete očekávat soužití jediného cizince v domě obydleném místními obyvateli a zda vám bude vyhovovat. Zároveň je nutné si uvědomit, že vzhledem k obrovskému množství nových prázdných, či rozestavěných bytových domů, je nutné při následném prodeji počítat spíše s nemalou ztrátou - nikoli se ziskem. Bohužel si toto někteří klienti neuvědomují a nechají se zlákat velmi nízkou cenou těchto bytů. Následný pronájem bytů v takovýchto bytových domech je téměř nulový a takovou nemovitost je následně nereálné, případně jen velmi obtížné prodat a to i s případnou finanční ztrátou. 

4) Vily - je možné zakoupit v luxusních resortech, nebo v čistě uzavřených vilových resortech, ale i ve velkých vilových čtvrtích. Jakákoli koupě vily je dobrou investicí a vlastnit vilu u moře je vždy luxusem. 

 

 

Udávané velikosti apartmánů - plocha m2

V Egyptě není při koupi nemovitosti udávána zvlášť plocha společných prostor stejně jako je tomu u nás v ČR procentuálním podílem (např. 1/20 chodby, 1/20 podílu na pozemku a pod.). Tato plocha je dle místní legislativy vždy připočtena k ploše bytu, která je uvedena jako "Total size". Total size je tudíž celková plocha bytu včetně přidaného podílu na společných prostorách i pozemku pod domem. Protože kupující nekupuje pouze apartmán, ale apartmán spolu s touto plochou, je developery u všech nabízených apartmánů uváděna pouze celková plocha Total Size (pokud není uvedeno jinak).

Příklad: Apartmán s uvedenou velikosti 45m2 (Total size) nemá podlahovou plochu 45m2, ale například 36m2. Zbývající plocha 9m2 je podíl na společných prostorách a pozemku.

*****

Služby naší Realitní kanceláře:

 • - kompletní realitní servis na území ČR a SR,

 • - kompletní realitní servis na území Egypta,

 • - prohlídka nemovitostí,

 • - bezpečné rezervace nemovitostí bez nutnosti vycestování,

 • - možnost podpisu smluv v ČR,

 • - platby za nemovitosti i v Kč,

 • - servis po koupi nemovitosti dle dohody, následný pronájem zakoupené nemovitosti,

 • - kompletní vybavení interiéru nábytkem a elektrto-spotřebiči,

 • - zajištění právního servisu a zastupování na úřadech pro ověřování dokumentace vyhlédnuté nemovitosti, registrace a pod.

 • - u nemovitostí do ceny v přepočtu 600.000 Kč jsou zdarma poskytovány pouze základní online služby, vedoucí ke koupi nemovitosti (pomoc při výběru nemovitosti, poskytnutí informací o nakupované nemovitosti, zajištění kupních smluv, podrobné instrukce k podpisu smluv, zajištění prohlídky nemovitosti). V případě zájmu je možné si u nás jakékoli další služby zakoupit.

 •  - u nemovitostí v ceně nad 600.000 Kč jsou zdarma poskytovány standardní služby.

Spolupracujeme s významnými egyptsko-evropskými developery, investičními a stavebními společnostmi v Hurghadě, zabýváme se zejména prodejem a následným pronájmem nemovitostí v Egyptě - zejména v Hurghadě.

S ohledem na skutečnost že naše práce pro vás stojí mnoho peněz a času upozorňujeme, že klient který má vážný zájem o koupi nemovitosti a započne proces koupě její koupě (tj. závazně si objedná rezervaci nemovitosti) a koupi si v průběhu tohoto nákladného procesu rozmyslí, bude hradit veškeré námi vykonané úkony a naše služby v plné výši bez ohledu na předchozí nabídku služeb zdarma. Služby zdarma platí výlučně pro klienta, který si nemovitost ve výsledku zakoupí.
 

Informace o cenách: 

100% GARANCE NEJNIŽŠÍ CENY / ŽÁDNÁ PROVIZE: Veškeré ceny všech resortů a komplexů v naší nabídce jsou pevně dány developery a nejsou nijak navyšovány. Naše společnost Vám garantuje, že není možné takto označenou nemovitost zakoupit u jiného prodejce, ani přímo u developera levněji než za cenu, kterou Vám nabízíme. V případě, že naleznete u jiného prodejce stejnou nemovitost s rozdílnou cenou nežli uvádíme v naší nabídce, může to být způsobeno například tím, že jsme doposud nebyli o této změně ještě informováni a samozřejmě tuto cenu po Vašem upozornění aktualizujeme a nemovitost Vám nabídneme za aktuální cenu developera. Nemovitosti jsou v nabídce označeny logem 100% Garance nejnižší ceny - žádná provize.

Při koupi nemovitosti od developerů nehradíte žádnou provizi a hradíte jen skutečné náklady na pořízení nemovitosti. Rovněž není připočítávána žádná povinná platba jakou je v ČR DPH a pod. U nás je téměř vždy možné vyjednat co nejlepší platební podmínky a splátkové kalendáře, které Vám rádi vyjednáme na míru přímo podle Vašich potřeb (v rámci možností prodávajícího). 

Výjimku tvoří výrazně levné nemovitosti, u kterých provize od prodávajícího zdaleka nepokrývá částku která je jako provize obvyklá a v takovém případě může být ke kupní ceně připočten servisní poplatek. O tomto je kupující vždy předem informován.

PŘEPRODEJ: naší nabídce se nachází i několik jednotlivých apartmánů, které jsou prodávány soukromými osobami - přeprodej (re-sale). Toto jsou nemovitosti, které již vlastní soukromá osoba a nemovitost prodává z různých důvodů. Proto se může cena a postup při koupi výrazně lišit od ostatní nabídky z téhož resortu. Takovéto nabídky se při prodeji řídí individuálními postupy a o takovémto prodeji jsou klienti vždy předem informováni. Na nabízené nemovitosti z označením "Přeprodej" je ve většině případů nutno použít externí právní služby našeho Egyptského právníka, které nejsou v rámci zprostředkování zdarma. Na nemovitosti s označením "Přeprodej" se nevztahuje 100% Garance nejnižší ceny ani garance Bez provize, která je v takovém případě již zahrnuta v ceně. Uvedená cena v nabídce je tedy rovněž konečná. 

MĚNA: Ceny za nemovitosti jsou ve většině případů v USD (Americký Dolar), L.E / EGP (Egyptská Libra), nebo v EUR (EURO). Uvedené ceny v Kč slouží pouze pro orientaci klienta a jsou v nabídce přepočteny kurzem 17,50 - 18.50,- Kč / 1 USD a  24,30 - 25.00,-Kč /1 EUR (kurzy roku 2011). Jakoukoli námi nabízenou nemovitost je možné koupit za uvedenou cizí měnu, nebo v Kč. Platba v Kč je možná pouze přes naší kancelář a přesná cena nemovitosti bude přepočítána dle aktuálního kurzu v den koupě nemovitosti. 

 

 

Postup při koupi nemovitosti v Hurghadě:

V případě že si vyberete nějakou nemovitost z naší nabídky, je možné si jí koupit 2 způsoby:

1. Jednání osobní

 • Získáte od nás v kanceláři veškeré potřebné informace.

 • Vydáte se na místo, kde na Vás bude čekat náš pracovník a osobně si za jeho přítomnosti vybrané nemovitosti prohlédnete a dle svého uvážení se rozhodnete, zda si nějakou zakoupíte či nikoli.

 • V případě, že si některou nemovitost vyberete, náš pracovník Vám sjedná opět za jeho účasti schůzku s prodávajícím

 • V případě že se dohodnete, podepíšete rovnou rezervační smlouvu, nebo kupní smlouvu a zaplatíte za nemovitost dle dohody, nebo můžete dále využít postup jednání na dálku.

 • V případě že máte zájem již o přímé jednání s prodávajícím či developerem, rádi Vám předem na pevno zajistíme termín tohoto osobního jednání za předpokladu, že u nás složíte dohodnutý rezervační poplatek, který bude sloužit k zajištění 100% zájmu o tuto schůzku (není možné si domluvit jednání s developerem a pak se na ní nedostavit - takové jednání poškozuje nejen naší pověst u developera, ale také  pověst všech zájemců stejné národnosti). Tento poplatek Vám bude po uskutečnění schůzky vrácen v plné výši a to, i když si nemovitost nezakoupíte. Rezervační poplatek pro tento účel bývá ve výši 5.000 Kč.

2. Jednání dálkové (nejčastější varianta)

 • Získáte od nás v kanceláři veškeré potřebné informace

 • Doručíte do naší kanceláře (Praha 5, Ostrovského 3/253) kopii cestovního pasu, adresu trvalého bydliště a jistotu (rezervační poplatek), která bývá obvykle 10% z ceny nemovitosti (může být i v Kč po zaokrouhlení). Tato jistota Vám bude při zdárném uzavření kupní smlouvy vrácena v plné výši, nebo na vaší žádost poukázána prodávajícímu jako část kupní ceny.

 • Naše kancelář tyto údaje odešle našemu pracovníkovi, který operuje přímo v Egyptě a který je osobně doručí k rukám prodávajícího. Případně odešle prodávajícímu elektronickou cestou.

 • Prodávající vystaví kupní smlouvu, která je po odsouhlasení kupujícího připravena k podpisu (Smlouva je vždy v arabštině, opatřená Anglickým překladem).

 • Dle smlouvy provedete platbu kupní ceny, kterou můžete v případě zájmu složit v naší kanceláři do doby podpisu kupní smlouvy prodávajícím, nebo zaslat přímo na účet prodávajícího či developera.  (Platba může být buď v Kč přes naší kancelář, nebo samostatně - pouze v měně uvedené ve smlouvě).

 • Klientem podepsané smlouvy jsou zaslány pomocí DHL nebo jiné doručovatelské služby k rukám prodávajícího (developera).

 • Developer podepisuje smlouvy a zasílá kopii podepsané smlouvy jako důkaz pro uvolnění platby. 

 • Jakmile je platba připsána na účet prodávajícího či developera, je okamžitě odeslána originální podepsaná kupní smlouva do naší kanceláře, kde je připravena k vyzvednutí kupujícím, nebo odeslání poštou na jeho adresu.

 • V tomto momentě je Vám vrácena jistota v plné výši (pokud nebyla započítána do celkové kupní ceny), neboť byl obchod zcela dokončen.

 • Posledním krokem je předání nemovitosti. Termín převzetí dokončené nemovitosti Vám sdělí přímo prodávající (developer) na vaší e-mailovou adresu..

 • Vyřízení dalších formalit jako ověřování smluv, registrace nemovitosti u Egyptských úřadů apod. není pro kupujícího povinné a je plně hrazenou službou. 

Jednání na dálku není povinné. Jedná se pouze o naší službu, která Vám umožní kompletní vyřízení koupě nemovitosti bez nutnosti kamkoli cestovat. Pokud kupujícímu nevyhovuje jakýkoli bod z tohoto postupu, nemůže být tato služba použita a klient bude nucen použít pouze jednání osobní. To znamená dostavit se na místo prodeje (tj. do Egypta) a vše vyřídit na místě s prodávajícím dle Egyptských zvyků (podpis smlouvy oproti platbě v hotovosti). 

 

Pro více informací nás prosím kontaktujte na adrese egypt@eurocont.eu a my Vám rádi zodpovíme veškeré Vaše dotazy.

 

Přehled resortů

Residence & domy

Vily a RD

Podrobná nabídka

 

Mapa nemovitostí

Info o koupi

 

Info o Egyptě

 

Pronájem a zájezdy

 

Letenky

TOPlist