Hlavní strana Egypt - prodej Egypt - Pronájem Nábytek - prodej O naší společnosti Kontakty

EGYPT

 EGYPT - Informace pro koupi nemovitosti


 

EGYPT již delší dobu patří k oblíbeným turistickým destinacím Čechů a Slováků a to zejména pro svou velice dobrou dostupnost, celoroční teplé a slunečné podnebí, krásné památky, nádherné křišťálově čisté moře plné života…a v neposlední řadě pro velice dostupné ceny a nízké riziko investic...

Ceny nemovitostí jsou mnohem nižší než evropské či jihoevropské a to zejména proto, že je v Egyptě velmi levná a kvalitní pracovní síla a nízké ceny stavebních materiálů. Zahraniční marketingové studie předpokládají růst cen nemovitostí v této oblasti v příštích letech až o 100% a více.

V naší nabídce se věnujeme zejména nemovitostem v přímořských letoviscích Hurghada a okolí a Sharm El Sheikh, které jsou v současnosti nejnavštěvovanějšími pobytovými destinacemi našich turistů. Nemovitosti v lokalitách Marsa Amam, Luxor, Káhira, Alexandrie, Asuán pro nezájem ze strany kupujících již nenabízíme.

Zájemcům o koupi, nebo pronájem nemovitosti zajistíme a dohlédneme nad celým procesem obchodu - od výběru a vytipování požadované nemovitosti, zajištění návštěvy zvolené lokality, prohlídku nemovitosti, apod. Rovněž nabízíme služby našich externích právních zástupců, kteří se postarají o zápisy do úředních listin o vašem vlastnictví a veškeré právní zastoupení na území Egypta.

 

 

Proč investovat v Egyptě?

 

Cizinci nakupují nemovitosti v Egyptě z mnoha důvodů, mezi které patří zejména tyto hlavní:

1) abnormálně nízké ceny nemovitostí
2) nižší životní náklady než u nás či v Evropě
3) celoroční sezóna - i v našem zimním období je v Egyptě teplota na koupání v moři
4) snadná a rychlá dopravní dostupnost (jen cca 4 hodiny letu)
5) nízká cena letenek - cena zpáteční letenky z ČR již od 5.500,-Kč včetně poplatků (Hurghada)

 

Jak kupovat nemovitosti?

Egyptské právo je založené na právu anglickém a islámském, postup při uzavření kupní smlouvy se velmi podobá i našemu systému v ČR. Cizinci mohou kupovat nemovitosti v Egyptě dle zákona č.230 z roku 1996. Pro nákup nemovitosti stačí pouze platný pas a finanční prostředky. Nemovitosti je možné registrovat v Egyptském registru nemovitostí, nebo soudně ověřit platnost smlouvy, což je pro cizince nejvýhodnější. Našim klientům doporučujeme minimálně soudní ověření, které je dostačující ("The Court Validity Suite"). Registrace nemovitosti je možná pouze u některých nemovitostí a nese jistá omezení. Jak soudní ověření, tak registrace nemovitosti jsou zcela dobrovolné a nejsou nutné pro samotnou koupi nemovitosti a její vlastnictví.
 

Podmínky nákupu nemovitostí cizinci:

1. jako doklad pro nákup nemovitosti v Egyptě stačí platný pas a platné vízum
2. dle Egyptského investičního zákona může cizinec vlastnit max. 2 pozemky o velikosti max. 4 000m2 /pozemek. Pokud je cizinec majitelem či spolumajitelem firmy registrované u egyptských úřadů, není to omezeno.

3. cizinec smí vlastnit max. čtyři nemovitosti pro sebe a svou rodinu (v případě registrace nemovitosti pouze dvě)
4. pokud kupujete nemovitost, která umožňuje přenos registrace, můžete poté u imigračního úřadu zažádat o dlouhodobé, nebo residenční vízum pro kupujícího a jeho rodinné příslušníky (manželé a děti). O vízum se žádá nejdříve na půl roku, jeden rok, poté na 2 roky a následně další vzrůstající období.

5. v případě zaregistrování nemovitosti (nepovinné) není možné nemovitost následujících 5 let prodat v případě, že již nebudete chtít znovu v Egyptě investovat. Pokud si po prodeji budete kupovat jinou nemovitost, tento zákon se na vás nevztahuje. Poplatek za vyřízení registrace včetně poplatků úřadů je v ceně od 6.000 EGP (cca 18.000,-Kč) pro apartmán 2+kk. Nemovitost je možné zaregistrovat teprve až po úplném dokončení registrace nemovitosti developerem. Samotná registrace trvá přibližně 6 měsíců, ale i déle. Upozornění: vlastnit nemovitost v Egyptě neznamená automatické udělení trvalého pobytu, ale to je jen možností, pokud vlastníte nemovitost. Trvalé vízum získat nelze za žádných okolností.

 

 

 

Daně:

Dle našich informací se v Egyptě obecně v souvislosti s nemovitostmi žádné daně neplatí, avšak na relevantní daňové povinnosti je nutné se dotazovat na příslušných Egyptských daňových úřadech. Realitní kanceláře se týkají daně z převodu nemovitosti a běžné občanské daňové povinnosti nezjišťujeme, neboť nejsme daňovým poradcem.  Níže uvádíme pouze orientační údaje platné k roku 2017:

daň z prodeje nemovitosti - fyzická osoba platí 2,5 - 4% z ceny nemovitosti (platí vždy prodávající)
daň z koupě nemovitosti - žádná
daň z pronájmu nemovitosti - obecně se tato daň neplatí. Dle zákona se ovšem daň vyměřuje z 50% ceny nájemného a to ve výši 10-20%. Právnické osoby platí daň vždy 20%. Pokud nebudete pronajímat nemovitost Egyptskou firmou, není v Egyptě pronájem nijak prokazatelný... avšak i toto nezbavuje povinnosti platby daní.
daň z nemovitosti: daň z nemovitosti se neplatí, pokud nemovitost nepřesáhne cenu 500.000 LE. Nad 500.000LE se platí minimální daň v závislosti na ceně nemovitosti.
daň z pozemku: vyměřuje se minimální daň, podle velikosti pozemku
daň dědická: žádná se neplatí

 

 

Typy nemovitostí, které lze v Egyptě koupit

1) Resorty s vlastní pláží - překrásné resorty s vlastní pláží, které jsou jako stvořeny pro trávení krásné dovolené, ale i pro zisk z následného pronájmu po dobu vaší nepřítomnosti. V těchto resortech klient nalezne mnoho služeb, jako kdyby byl ubytován v hotelovém komplexu při zájezdu od cestovní kanceláře: krásné písčité pláže, vyhřívané bazény, střešní terasy, restaurace, bary, obchůdky a pod. Vše je tedy téměř stejně s tím rozdílem, že jste ubytováni ve vlastním plnohodnotném bytě s kuchyňskou linkou, plnou lednicí dobrých potravin, vlastní postelí, pračkou a vším co chcete mít... Jste prostě doma. Jednoznačně lze říci, že  pokud má kdokoli zájem o dobrou investici do nemovitosti a ještě k tomu se ziskem z pronájmu, neměl by volit jinou variantu.

2) Resorty bez pláže - jsou resorty ve druhých a dalších liniích. Tyto resorty jsou velmi levné zejména proto, že nemají vlastní pláž a vlastník apartmánu v takovém resortu musí využívat pouze veřejné pláže zdarma a za poplatek (které jsou přístupné naprosto všem), nebo užívat pláže některého hotelu za poměrně vysoký poplatek. Tyto resorty jsou pro méně náročné klienty, kteří si chtějí pořídit levnější apartmán u moře zejména pro svou potřebu a není pro ně prioritní zisk z pronájmu. Resorty bez vlastní pláže jsou pro následný pronájem nevhodné, neboť zájemce o pronájem vždy upřednostní ubytování v resortu s vlastní pláží. Výjimkou jsou pouze resorty, které mají velmi žádanou polohu v centru města.

3) Bytové domy:

a) Apartmánové residence - jsou bytové domy, které jsou obydleny z větší části turisty různých národností. Tyto domy mohou mít i malý uzavřený pozemek s bazénem (v závislosti na lokalitě), který je však prakticky nemožné používat, avšak to neúměrně zvyšuje cenu nemovitosti. O vhodnosti koupě takového apartmánu se u nás vždy nejprve informujte, neboť většinu z nich nelze doporučit, což Vám jiný prodejce s vidinou zisku rád zatají.
V naší nabídce naleznete i České apartmánové residence. Jedná se o domy, ve kterých jsou apartmány s Českými a Slovenskými sousedy a proto se jedná o nejvhodnější investici pro Vás. Tyto domy jsou prodávány pouze naší společností a nesou oficiální jméno CZECH HOUSE. Vždy se jedná o nemovitost s pečlivě vybranou velmi lukrativní polohou.

b) Běžné bytové domy - koupě bytu v běžném bytovém domě je zcela nejlevnější variantou koupě nemovitosti v Egyptě. Tyto bytové domy jsou určeny zejména pro místní občany či trvale bydlící klienty, kteří se rozhodli v Egyptě žít a pracovat a proto je nutné bydlet v centru poblíž pracoviště. Vzhledem k tomu, že v těchto domech bydlí zejména místní obyvatelé, kteří žijí hlavně ve večerních a nočních hodinách, je koupě takového bytu pro turistické účely zcela nevhodná. Je tudíž na zvážení, jaké můžete očekávat soužití jediného cizince v domě obydleném místními obyvateli a zda vám bude vyhovovat. Zároveň je nutné si uvědomit, že vzhledem k obrovskému množství nových prázdných, či rozestavěných bytových domů, je nutné při následném prodeji počítat spíše se ztrátou - nikoli se ziskem. Bohužel si toto někteří klienti neuvědomují a nechají se zlákat velmi nízkou cenou těchto bytů. Následný pronájem bytů v takovýchto bytových domech je prakticky nemožný a takovou nemovitost je následně nereálné, případně jen velmi obtížné prodat a to i s případnou vysokou finanční ztrátou. 

4) Vily - je možné zakoupit v luxusních resortech, nebo v čistě uzavřených vilových resortech, ale i ve velkých vilových čtvrtích. Jakákoli koupě vily je dobrou investicí a vlastnit vilu u moře je vždy luxusem. 

 

 

Udávané velikosti apartmánů - plocha m2

V Egyptě není při koupi nemovitosti udávána zvlášť plocha společných prostor stejně jako je tomu u nás v ČR procentuálním podílem (např. 1/20 chodby, 1/20 podílu na pozemku a pod.). Tato plocha je dle místní legislativy vždy připočtena k ploše bytu, která je uvedena jako "Total size". Total size je tudíž celková plocha bytu včetně přidaného podílu na společných prostorách i pozemku pod domem. Protože kupující nekupuje pouze apartmán, ale apartmán spolu s touto plochou, je developery u všech nabízených apartmánů uváděna pouze celková plocha Total Size (pokud není uvedeno jinak).

Příklad: Apartmán s uvedenou velikosti 45m2 (Total size) nemá podlahovou plochu 45m2, ale například 36m2. Zbývající plocha 9m2 je podíl na společných prostorách a pozemku.

*****

Služby naší Realitní kanceláře:

 • - kompletní realitní servis na území ČR a SR,

 • - kompletní realitní servis na území Egypta,

 • - prohlídka nemovitostí,

 • - bezpečné rezervace nemovitostí bez nutnosti vycestování,

 • - možnost podpisu smluv v ČR,

 • - platby za nemovitosti i v Kč,

 • - servis po koupi nemovitosti dle dohody, následný pronájem zakoupené nemovitosti,

 • - kompletní vybavení interiéru nábytkem a elektrto-spotřebiči,

 • - zajištění právního servisu a zastupování na úřadech pro ověřování dokumentace vyhlédnuté nemovitosti, registrace a pod.

 • - u nemovitostí do ceny v přepočtu 600.000 Kč jsou zdarma poskytovány pouze základní online služby, vedoucí ke koupi nemovitosti (pomoc při výběru nemovitosti, poskytnutí informací o nakupované nemovitosti, zajištění kupních smluv, podrobné instrukce k podpisu smluv, zajištění prohlídky nemovitosti). V případě zájmu je možné si u nás jakékoli další služby zakoupit (viz níže uvedená nabídka postupů).

 • - základní online konzultace zdarma pro všechny typy nemovitostí
  - osobní nezávazné všeobecné konzultace se specialistou na egyptské nemovitosti (bez smluvního jednání) v sídle naší společnosti jsou zpoplatněny sazbou 550 Kč / každých započatých 30 minut. Osobní konzultace je nutné předem objednat a zaplatit bankovním převodem. V případě zakoupení některé nemovitosti do 14 dnů od konzultace, vám bude poplatek za konzultaci vrácen (max. do výše 1.100 Kč). V případě že Vás zajímají informace o nějaké konkrétní nemovitosti, je nutné nám toto předem sdělit, aby měl náš pracovník čas si připravit aktuální informace pro danou nemovitost. V jiném případě se bude vždy jednat jen o všeobecné informace.

Spolupracujeme s významnými egyptsko-evropskými developery, investičními a stavebními společnostmi v Hurghadě, zabýváme se zejména prodejem a následným pronájmem nemovitostí v Egyptě - zejména v Hurghadě.

S ohledem na skutečnost že naše práce pro vás stojí mnoho peněz a času upozorňujeme, že klient který má vážný zájem o koupi nemovitosti a započne proces koupě její koupě (tj. závazně si objedná rezervaci nemovitosti) a koupi si v průběhu tohoto nákladného procesu rozmyslí, bude hradit veškeré námi vykonané úkony a naše služby v plné výši bez ohledu na předchozí nabídku služeb zdarma. Služby zdarma platí výlučně pro klienta, který si nemovitost ve výsledku zakoupí.
 

Informace o cenách: 

100% GARANCE NEJNIŽŠÍ CENY / ŽÁDNÁ PROVIZE: Veškeré ceny všech resortů a komplexů v naší nabídce jsou pevně dány developery a nejsou nijak navyšovány. Naše společnost Vám garantuje, že není možné takto označenou nemovitost zakoupit u jiného prodejce, ani přímo u developera levněji než za cenu, kterou Vám nabízíme. V případě, že naleznete u jiného prodejce stejnou nemovitost s rozdílnou cenou nežli uvádíme v naší nabídce, může to být způsobeno například tím, že jsme doposud nebyli o této změně ještě informováni a samozřejmě tuto cenu po Vašem upozornění aktualizujeme a nemovitost Vám nabídneme za aktuální cenu developera. Nemovitosti jsou v nabídce označeny logem 100% Garance nejnižší ceny - žádná provize.

Při koupi nemovitosti od developerů nehradíte žádnou provizi a hradíte jen skutečné náklady na pořízení nemovitosti. Rovněž není připočítávána žádná povinná platba jakou je v ČR DPH a pod. U nás je téměř vždy možné vyjednat co nejlepší platební podmínky a splátkové kalendáře, které Vám rádi vyjednáme na míru přímo podle Vašich potřeb (v rámci možností prodávajícího). 

Výjimku tvoří výrazně levné nemovitosti, u kterých provize od prodávajícího zdaleka nepokrývá částku která je jako provize obvyklá a v takovém případě může být ke kupní ceně připočten servisní poplatek. O tomto je kupující vždy předem informován.

PŘEPRODEJ: naší nabídce se nachází i několik jednotlivých apartmánů, které jsou prodávány soukromými osobami - přeprodej (re-sale). Toto jsou nemovitosti, které již vlastní soukromá osoba a nemovitost prodává z různých důvodů. Proto se může cena a postup při koupi výrazně lišit od ostatní nabídky z téhož resortu. Takovéto nabídky se při prodeji řídí individuálními postupy a o takovémto prodeji jsou klienti vždy předem informováni. Na nabízené nemovitosti z označením "Přeprodej" je ve většině případů nutno použít externí právní služby našeho Egyptského právníka, které nejsou v rámci zprostředkování zdarma, pokud není předem sděleno jinak. Na nemovitosti s označením "Přeprodej" se nevztahuje 100% Garance nejnižší ceny ani garance Bez provize, která je v takovém případě již zahrnuta v ceně, nebo je uvedena zvlášť vedle kupní ceny.

MĚNA: Ceny za nemovitosti jsou ve většině případů v USD (Americký Dolar), L.E / EGP (Egyptská Libra), nebo v EUR (EURO). Uvedené ceny v Kč slouží pouze pro orientaci klienta a jsou v nabídce přepočteny kurzem 17,50 - 18.50,- Kč / 1 USD a  24,30 - 25.00,-Kč /1 EUR (kurzy roku 2011). Jakoukoli námi nabízenou nemovitost je možné koupit za uvedenou cizí měnu, nebo v Kč. Platba v Kč je možná pouze přes naší kancelář jako plazená služba a přesná cena nemovitosti bude přepočítána dle aktuálního kurzu v den koupě nemovitosti. 

 

 

Postup při koupi nemovitosti v Hurghadě:

V případě že si vyberete nějakou nemovitost z naší nabídky, je možné si jí koupit několika způsoby:

1. Jednání osobní (zdarma)

 • - Získáte od nás veškeré potřebné informace.

 • - Vydáte se na místo, kde na Vás bude čekat náš pracovník, nebo přímo manager developera a osobně si za jeho přítomnosti vybranou nemovitost prohlédnete.
  - Dle svého uvážení se rozhodnete, zda si ji zakoupíte či nikoli.

 • - V případě že se rozhodnete pro nákup nemovitosti, podepíšete rezervační smlouvu přímo s developerem, případně je možné podepsat rovnou kupní smlouvu a za nemovitost zaplatit dle dohody na místě, nebo kupní smlouvu podepsat u nás po vašem návratu. V takovém případě se bude veškerý váš následný postup řídit dle předchozí dohody s developerem.

 • V některých případech je pro osobní jednání s developerem vyžadována kauce ve výši 5.000 Kč pro  zajištění 100% zájmu o sjednanou schůzku (není možné si domluvit jednání s developerem a pak se na ní nedostavit - takové jednání poškozuje nejen naší pověst u developera, ale také  pověst všech zájemců stejné národnosti). Tato kauce Vám bude po uskutečnění schůzky vrácena v plné výši a to, i když si nemovitost nezakoupíte.

2. Jednání dálkové (standardní varianta - zdarma)

 • - Získáte od nás veškeré potřebné informace
  - V pohodlí domova
  podepíštěte developerem zaslanou rezervační smlouvu, nebo rezervační formulář a zašlete emailem zpět developeru spolu s rezervační platbou, obvykle 10% kupní ceny

 • - developer na základě přijaté rezervační platby pošle kupní smlouvu, kterou podepíšete a kurýrní službou pošlete developeru

 • - současně odešlete bankovním převodem část kupní ceny, dle instrukcí ve smlouvě
  - jakmile je developeru připsaná platba, podepíše smlouvu a pošle zpět na vaší adresu


3. Jednání dálkové
nadstandardní (nejbezpečnější varianta s naší ochranou kupujícího - placená služba)

 • - poradíme Vám s výběrem nejvhodnější nemovitosti a získáte od nás veškeré potřebné informace (online)

 • - Doručíte do naší kanceláře (Praha 5, Ostrovského 3/253) kopii cestovního pasu, adresu trvalého bydliště (online)

 • - Podepíšete rezervační smlouvu s naší RK a pošlete bankovním převodem jistotu (rezervační poplatek), která bývá obvykle 10% z ceny nemovitosti (může být v Kč po zaokrouhlení nebo v EUR). Tato jistota Vám bude při zdárném uzavření kupní smlouvy vrácena v plné výši, nebo na vaší žádost poukázána prodávajícímu jako část kupní ceny (online, nebo osobně).

 • - Naše kancelář na vaší žádost vaše údaje odešle prodávajícímu elektronickou cestou, aby mohl připravit kupní smlouvu

 • - Prodávající / developer pošle kupní smlouvu, která je po odsouhlasení kupujícího připravena k podpisu v naší kanceláři, nebo podpisu v pohodlí vašeho domova (Smlouva je vždy v arabštině, opatřená Anglickým překladem). (online, nebo osobně)

 • - Dle smlouvy provedete platbu kupní ceny, kterou můžete v případě zájmu platit na náš účet v Kč nebo EUR a to do doby podpisu kupní smlouvy prodávajícím (nejedná se o úschovu), nebo zaslat přímo na účet prodávajícího či developera v měně, za kterou je nemovitost prodávána.

 • - Kupujícím podepsané smlouvy jsou námi zaslány k rukám prodávajícího / developera.

 • - Developer podepíše smlouvy a zasílá kopii podepsané smlouvy jako důkaz pro odeslání vaší platby. 

 • - Jakmile je platba připsána na účet prodávajícího či developera, je neprodleně odeslána originální podepsaná kupní smlouva do naší kanceláře, kde je připravena k osobnímu vyzvednutí, nebo na náklady kupujícího k odeslání na zvolenou adresu.

 • - V tomto momentě je Vám vrácena jistota v plné výši, pokud již předtím nebyla na žádost kupujícího započítána do celkové kupní ceny, neboť byl obchod zcela dokončen.

 • - Posledním krokem je převzetí nemovitosti. Termín převzetí dokončené nemovitosti Vám sdělí přímo prodávající (developer) na vaší e-mailovou adresu. 

 • - Vyřízení dalších formalit jako ověřování smluv, registrace nemovitosti u egyptských úřadů apod. není pro kupujícího povinné a tyto služby je v případě zájmu nutné objednat u některého egyptského právníka a to až po převzetí nemovitosti. Je nutné vybírat pouze právníka, terému plně důvěřujete a máte s ním dobré zkušenosti. Právní služby Vám rádi zprostředkujeme u našeho právníka, který je námi prověřený.

Tato varianta je pouze naší službou, která kupujícímu umožní kompletní vyřízení koupě nemovitosti bez nutnosti kamkoli cestovat a přitom mu zajistí maximální bezpečnost celé transakce. Pokud kupujícímu nevyhovuje jakýkoli bod z tohoto postupu, nemůže být tato služba poskytnuta a kupující může využít standardních postupů dle bodu 1 a 2.

Platba v Kč s bezhotovostní konverzí na EUR nebo USD je prováděna přes akreditovanou smluvní směnárnu s použitím VIP kurzů. 

Cena služeb v této variantě je v souhrnné výši 15.000 Kč / 600 EUR
(nejedná se o provizi a služba je poskytována pouze na žádost kupujícího)
Zdarma, ani jednotlivě tyto služby neposkytujeme. 

Veškeré tyto velmi nákladné a rizikové úkony může kupující udělat samostatně, avšak upozorňujeme, že například při drobné chybě v zadání mezinárodního příkazu nebo v adrese bude platba či zásilka vrácena zpět odesílateli až za cca 14 dní + nový pokus o zaslání dalších 10 dnů, což by znamenalo nedodržení termínů uvedených ve vaší smlouvě a s tím spojené vysoké sankce. 

Pro více informací nás prosím kontaktujte na adrese egypt@eurocont.eu a my Vám rádi zodpovíme veškeré Vaše dotazy.

 

Přehled resortů

Residence & domy

Vily a RD

Mapa nemovitostí

Info o koupi

 

Info o Egyptě

Pronájem, zájezdy

 

Letenky

TOPlist