Hlavní strana Egypt - prodej Egypt - Pronájem Nábytek - prodej O naší společnosti Kontakty

EGYPT

Egypt - vlajka

EGYPT - Informace o zemi


 

Egypt - země s tisíciletou historií nám nabízí zvláštní tajuplnou atmosféru, která v nás vyvolává úctu a respekt. Udivuje nás znalost přírodních zákonů starých Egypťanů. Obrovské sochy, překrásně zdobené stěny chrámů nás usvědčují o tom, že staří Egypťané měli obrovský cit pro umění. Na úpatí pyramidy se můžeme zamýšlet nad tím, jak je možné vystavět něco tak dokonalého a monumentálního jako je Cheopsova pyramida. V egyptských městech najdete nejmodernější civilizaci používající luxusní výrobky moderního světa, ale také opravdovou chudobu, ve které obyčejný chléb znamená život.

Egypt přitahuje i přírodní bohatství a klimatické podmínky této nádherné země. Projížďka na Nilu vám poskytne uvolnění a odpočinek snad každého z nás - nejen historie starověkého Egypta, a s překrásnými pohledy na staroegyptské chrámy nebo si můžete vychutnat magické kouzlo pouště. Pobřeží Rudého moře vám poskytne odpočinek, stejně jako nepřeberné množství aktivit. Nejúžasnější z nich je asi pozorování podmořského života, pestré rybky proplouvající mezi nádherně zabarvenými koráli, které poskytují útočiště tisícům druhů živočichů.

Egypt má celkovou rozlohu 1.011.455 km2, z toho jsou 3% orné půdy, 0% pastviny, 0 % lesy, 97 % ostatní plochy a nejdelší řekou je řeka Nil s délkou 6.671Km. Hlavním městem Egypta je Káhira a dalšími největšími městy Egypta jsou Alexandria a Giza, která je téměř spojena s Káhirou a je často považována právě za Káhiru.

*****

Kde nakupovat nemovitosti:

Nemovitosti je možné koupit po celém Egyptě. Naše společnost prodává nemovitosti v nejžádanějších lokalitách. Pro člověka, který v Egyptě byl jen na dovolené není snadné se v těchto lokalitách orientovat a už vůbec nemůže odhadnout, jaká lokalita je pro něj nejideálnější. Proto Vám zde přinášíme krátký popis nejdůležitějších lokalit - nikoli očima cestovní kanceláře, ale očima investora do nemovitosti:

=================================================================================================

Hurghada - je největší, nejznámější a nejnavštěvovanější turistické středisko na pobřeží Rudého moře s nejrozsáhlejšími službami. Najdete zde naprosto všechny služby, na které si vzpomenete, ať už jde o výlety, nakupování, luxusní hotelové služby, školy, restaurace, golfová hřiště. Hurghada je prostě turistickým srdcem Egypta a žádná lokalita nebude už nikdy více navštěvovanější, než právě tato.

Lokalita Hurghada vyniká právě tím, že zde naleznete vše, co můžete potřebovat. Pro investici do nemovitostí je velmi vhodná. Zejména příznivé, až nízké ceny zaručují dobrou investici do nemovitostí s vysokou návratností. V Hurghadě si můžete zakoupit nový byt v bytovém domě za cenu ojetého automobilu, nebo plnohodnotný byt v turistickém resortu s vlastní pláží přímo v první linii, který Vám poskytne veškeré komfortní služby, jako když jste na dovolené v luxusním hotelu. Nevýhodou Hurghady je fakt, že se nejedná o nijak novou lokalitu a nově vznikající resorty jsou tedy stavěny již na menších pozemcích. To ale nijak neomezuje komfort, který takový resort může poskytnout. Pro koupi nemovitostí jsou nyní dostupné lokality Hurghada,  Hurghada sever (velmi krásná lokalita Al Ahyaa) a Hurghada Jih (až po lokalitu Magawish).

Letecké spojení: Hurghada má vlastní mezinárodní letiště, na které jsou dostupné lety prakticky odkudkoli. Frekvence letů je velká a letenka se dá zakoupit v ČR od 7.950,-Kč včetně poplatků (informace k 11.2011), ale je možné využít ještě levnější lety například z Vídně, Berlína či Drážďan.

Závěr: Lokalitu Hurghada Vám můžeme doporučit pro koupi apartmánu v resortu s vlastní pláží a to jako vynikající investici. Resorty bez vlastní pláže bohužel doporučit příliš nelze a to kvůli logickému faktu: první linie u moře budou již brzy zastavěny a nebude již kde dál stavět. Poté přijdou na řadu pozemky ve druhé, třetí a další linii, což bude do budoucna přinášet velký a neřešitelný problém = přeplněnost veřejných pláží.

=================================================================================================

Sahl Hasheesh - je velmi luxusní lokalita v těsné blízkosti Hurghady. Nachází se jižně od Hurghady a to jen asi 10Km. Sahl Hasheesh je naprosto samostatnou a uzavřenou lokalitou. Celá lokalita je obklopena z jedné strany Rudým mořem a z druhé strany golfovými hřišti. Koupě apartmánů v této lokalitě doporučujeme těm nejnáročnějším klientům, kteří si potrpí na luxus. Je zde mnoho luxusních resortů, hotelů, obchodů a zařízení, které činí Sahl  Hasheesh samostatným městečkem. V této lokalitě naleznete vlastní umělé podmořské město, nebo i nádherné promenády.

Letecké spojení: mezinárodní letiště Hurghada - cca 18Km.

Závěr: Sahl Hasheesh doporučujeme náročnější klientele, čemuž také odpovídají vyšší ceny apartmánů.

=================================================================================================

Marsa Alam - je nejnovější turistickou lokalitou, která se rozvíjí tak rychlým tempem, že již dnes je vyhledávanější, než Sharm El Sheikh. Centrum lokality Marsa Alam je turistické městečko Port Ghalib, které je hned u mezinárodního letiště Marsa Alam. V tomto městečku naleznete mnoho luxusních hotelů, restaurací, butiků a všech možných služeb.

Lokalita Marsa Alam je oblíbená nejen kvůli křišťálově průzračnému moři, které je jako předurčené k potápění, ale také kvůli překrásným resortům, které jsou stavěny (oproti Hurghadě) na obrovských pozemcích s velmi malou zastavěnou plochou. Rostoucí oblíbenost této lokality je možné také sledovat v katalozích našich cestovních kanceláří, které lokalitu Marsa Alam kvůli lukrativnosti řadí jako první.

Letecké spojení: Marsa Alam má své mezinárodní letiště. Frekvence letů do Marsa Alam se zvyšuje rostoucím počtem turistických resortů, které neustále přibývají. Cena letenek je stejná, jako cena letenky do Hurghady. Běžná cena letenky z ČR je 7.950,-Kč včetně poplatků (informace k 11.2011), ale je možné využít ještě levnější lety například z Vídně, Berlína či Drážďan.

Závěr: V současné době je Marsa Alam nejlepší lokalitou pro investici do nemovitostí v celém Egyptě. Ceny jsou nižší, než v ostatních lokalitách, což se během pár let přirozeně změní a investice tedy mnohonásobně zhodnotí.

=================================================================================================

Sharm El Sheikh - Do nedávna nejoblíbenější lokalitou. Bohužel pro koupi nemovitostí již dnes není nijak lukrativní. Vzhledem k tomu, že pozemky v první lini u moře jsou již několik let zastavěny hotelovými resorty, nové resorty je možné stavět ve třetích a dalších řadách a proto jsou velmi vzdáleny až několik set metrů od moře s možností užívání hotelové pláže za nemalý poplatek. Ač se jedná o velmi prestižní, luxusní a drahou lokalitu, toto většinu investorů odrazuje.

Letecké spojení: Sharm El Sheikh má vlastní mezinárodní letiště. Frekvence letů z České a Slovenské republiky je dostatečná.

Závěr: Sharm El Sheikh je vynikající volbou pro trávení dovolené v hotelu s vlastní pláží, ale pro koupi apartmánů nelze příliš doporučit pro jejich přílišnou vzdálenost od moře a nemalé poplatky za užívání pláží jiných hotelů.

============================================*****=====================================================

Doklady a víza
Pro vstup do Egypta je vyžadován cestovní pas s platností nejméně šest měsíců po návratu z Egypta. Vízum získáte na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v Praze, nebo je možné zakoupit vízum přímo na letišti (po příletu do Egypta) a to za poplatek 25 USD.

Žadatel o získání turistického víza na Egyptském velvyslanectví (na delší dobu než -li jeden měsíc) musí předložit platný pas, pasovou fotografii, fotokopii zpáteční letenky, potvrzení od cestovní kanceláře, nebo pozvání od soukromé osoby či právnického subjektu. Doba vydání se pohybuje okolo tří dnů až týdne.

Jednorázové vízum můžete zakoupit nejdříve 2 měsíce před samotným pobytem a maximální délka pobytu je jeden měsíc. Vízum pro vícenásobný vstup má platnost 6 měsíců, držitele opravňuje k pobytu maximálně jednoho měsíce, poplatek je cca 850 Kč. Vízum lze získat rovněž po příletu na mezinárodní letiště v Egyptě. Egypt má celkem sedm mezinárodních letišť: Káhira, Alexandrie, Luxor, Asuán, Hurghada, Marsa Alam a Sharm el-Sheikh. Platnost víza se smí překročit maximálně o dva týdny. Přihlašovací povinnost pro české občany byla zrušena. 

Na jednorázové turistické vízum je maximální délka pobytu 1 měsíc, další měsíc si je možné vyžádat na passport office, v případě vlastnictví pasu EU, je možné obdržet vízum na passport office i na 3 měsíce.

V případě vlastnictví registrované nemovitosti je možné požádat dlouhodobé pobytové vízum, které je vydáno pro kupujícího a rodinné příslušníky. Bližší informace naleznete v sekci "Infomrace o koupi".

*****

Časové pásmo: SEČ +1 (ČR leží v SEČ 0, v Egyptě je tedy o 1 hod více než u nás)

Měna
Egyptskou národní měnou je Egyptská libra a značí se LE. Jedna libra má sto piastrů – pt. Banky jsou otevřené od neděle do čtvrtka. O svátcích, v pátek a v sobotu je zavřeno. Vyměnit peníze lze denně na letištích, ve velkých hotelích a směnárnách. Peníze lze vybírat ze sítě bankomatů ATM.

Egypt - měna

 

Důležité adresy:

Egypt - ambasáda v Praze     Velvyslanectví Arabské republiky Egypta
     Pelléova 14/13
     160 00 Praha 6 - Bubeneč
     Telefon: +420 224 311 506
     Fax: +420 224 311 157
     E-mail:
embassyegypt@centrum.cz

http://www.mfa.gov.eg/english/embassies/egyptian_embassy_prague/pages/default.aspx

 

Egypt - ambasáda v Káhiře     Velvyslanectví České republiky v Egyptě: 
     Velvyslanectví České republiky - Provozní hodiny úřadu: neděle - čtvrtek 07.45 - 16.15
     4, Dokki Street, 12511 Giza, Cairo
     Telefon: 00202/33339700   -   Velvyslanec Ing. Miloslav STAŠEK
     Diplomatická služba: 002012/7427513 (pohotovost o víkendech a svátcích)
     Konzulární služba: 002012/2133858 (konzulární případy českých občanů)

 Email: cairo@embassy.mzv.cz, http://www.mzv.cz/cairo

 

Slovensko - Česká klinika v Hurghadě: 

Slovensko / Česká klinika v HurghaděNašim klientům doporučujeme lékařskou péči ve Slovensko - České klinice, která je naším obchodním partnerem a naši klienti jsou zde považováni za VIP pacienty. Klinika se nachází v lokalitě Magawish, která je jen pár minut jízdy od centra Hurghady a klinika zajišťuje zdarma dopravu z vašeho ubytování a zpět vlastním osobním vozidlem. Samotná lékařská péče včetně přepravy je plně hrazena z cestovního pojištění. Na klinice se domluvíte svým rodným jazykem a dostane se Vám té nejlepší péče. Při návštěvě kliniky sdělte že jste naším klientem pro nadstandardní péči.
 

Slovensko / Česká klinika v Hurghadě - Recepce     Slovensko / Česká klinika v Hurghadě - Čekárna     Slovensko / Česká klinika v Hurghadě - Recepce     Slovensko / Česká klinika v Hurghadě - Ošetřovn     Slovensko / Česká klinika v Hurghadě - Ošetřovna    Slovensko / Česká klinika v Hurghadě - vchod

 

Neváhejte nás kontaktovat. rádi Vás spojíme s klinikou.

 

Přehled resortů

Residence & domy

Vily a RD

Mapa nemovitostí

Info o koupi

 

Info o Egyptě

Pronájem, zájezdy

 

Letenky

TOPlist